Hoist 1 tan yang melakukan 2,000 angkatan setahun membelanjakan 70% daripada elektriknya sambil berdiri diam. Di sini diterangkan ke mana kuasa pergi pada hoist rantai atau tali dawai dari 0.25 hingga 50 tan, dan mengapa kelas tugas lebih penting daripada kelas kecekapan motor.
Hoist elektrik menggunakan tenaga yang jauh lebih sedikit untuk mengangkat berbanding apa yang dicadangkan oleh plat namanya, dan jauh lebih banyak daripada yang diperlukan oleh fizik angkatan. Pada hoist tali dawai 5 tan yang melakukan 7,500 angkatan setahun sepanjang laluan cangkuk 6 m, kerja angkatan yang berguna ialah kira-kira 213 kWh, kerugian motor dan kotak gear menambah 60 hingga 90 kWh, dan panel kawalan boleh menambah 100 kWh lagi secara senyap sementara hoist tidak melakukan apa-apa. Penggunaan tenaga hoist ditentukan oleh kitaran dan jam bertenaga, bukan oleh tonase, dan satu fakta itu menyusun semula keseluruhan perbincangan kecekapan.
Terdapat empat tempat tenaga meninggalkan bekalan, dan pembeli biasanya hanya memikirkan satu daripadanya. Motor menukar elektrik kepada tork. Kotak gear menukar tork itu kepada beban cangkuk dan membuang sebahagian besarnya sebagai haba. Brek dan kontaktor membuka dan menutup semula beribu kali setahun. Dan panel kawalan terus menggunakan kuasa sama ada ada orang menekan butang atau tidak.
Pada hoist, item keempat adalah lebih besar secara berkadar berbanding mana-mana komponen kren lain, semata-mata kerana hoist ialah bahagian yang diberi tenaga setiap kali kren dihidupkan. Pengukuran pada kren gantri tayar getah di Pelabuhan Felixstowe meletakkan motor hoist pada kira-kira 60% tenaga kren, motor gantri pada 30%, dan troli serta tenaga melahu serta kerugian pada baki 7% hingga 10% (Universiti Aston, Analysis of energy usage for RTG cranes). Satu kajian pemodelan berasingan pada 2024 dalam Energies 17(5), 985 mencapai 62% untuk hoist dan 31% untuk perjalanan gantri. Dua set data bebas, susunan yang sama. Hoist ialah tempat elektrik itu pergi.
| Komponen dalam hoist | Bahagian, penggunaan ringan (500 hingga 2,000 angkatan setahun) | Bahagian, penggunaan sibuk (20,000 angkatan setahun ke atas) | Apa yang mengubah angka itu |
|---|---|---|---|
| Motor, mengangkat dan menurunkan | 30 - 45% | 70 - 80% | Angkatan setahun, beban purata, panjang laluan cangkuk |
| Kerugian kotak gear dan sistem takal | 8 - 14% | 9 - 15% | Heliks atau cacing, nisbah, beban pada gigi |
| Kerugian pelepasan brek dan penukaran | 4 - 9% | 4 - 8% | Permulaan sejam, kontaktor berbanding pemacu |
| Sedia: pengubah, penerus, gegelung, lampu | 30 - 55% | 7 - 15% | Jam panel diberi tenaga, bukan jam bekerja |
| Perjalanan troli (troli bermotor) | 3 - 8% | 2 - 6% | Jarak perjalanan dan rintangan gelek sahaja |
Bentuk jadual itu ialah keseluruhan ceritanya. Beralih daripada hoist angkatan sekali-sekala kepada hoist tiga syif dan bahagian sedia runtuh daripada kira-kira separuh bil kepada kurang daripada satu persepuluh. Tiada apa-apa pada peralatan berubah. Hanya bilangan kitaran berubah.
Jawapan yang jujur ialah medium angkatan hampir tidak penting, dan kotak gear di belakangnya sangat penting. Rantai dan tali dawai berbeza dari segi cara beban diangkat, bukan dari segi berapa banyak tenaga yang diperlukan untuk mengangkatnya. Yang berbeza ialah nisbah dan teknologi gear, dan di situlah pengukuran terbitan sebenar kurang menyanjung berbanding katalog.
Satu kempen pengukuran pada 2015 yang menguji 13 kotak gear industri di atas meja mendapati bahawa kecekapan katalog melebih-lebihkan kecekapan yang diukur bagi hampir setiap unit yang diuji. Jurang itu kecil pada nisbah rendah dan membesar kepada kira-kira 8 mata peratusan pada nisbah tinggi. Kotak gear hoist berada kukuh dalam zon nisbah tinggi, biasanya 40:1 sehingga 100:1 merentasi dua atau tiga peringkat, iaitu tepat di mana angka katalog menyanjung realiti (EEMODS 2015, Efficiency measurement campaign on gearboxes).
| Teknologi kotak gear | Peringkat | Nisbah | Kecekapan katalog | Diukur pada kuasa terkadar |
|---|---|---|---|---|
| Heliks serong | 2 | 77.8 | 95% | 84.5% |
| Heliks serong | 3 | 72.5 | 96% | 88.0% |
| Cacing, satu peringkat | 1 | 80 | 62% | 73.0% |
| Heliks campur cacing | 2 | 71.8 | 62% | 56.5% |
| Heliks serong | 2 | 11.4 | 94% | 95.5% |
| Heliks campur cacing | 2 | 87.7 | 69% | 59.0% |
Baca baris nisbah rendah berbanding baris nisbah tinggi dan pola itu tidak kabur. Pada nisbah 11.4, katalog dan meja ujian bersetuju dalam lingkungan 1.5 mata, dan angka yang diukur sebenarnya lebih baik. Naik ke nisbah 72 hingga 88 dan kedua-dua angka itu berpisah sebanyak 8 hingga 10 mata. Unit nisbah rendah tidak melakukan banyak kerja bagi setiap pusingan syaf input, jadi kerugiannya kekal sederhana. Kotak gear hoist melakukan sebaliknya.
Di mana gear cacing masih berbaloi ialah apabila nisbahnya rendah, kuasanya kecil, dan penguncian sendiri mempunyai nilai sebenar, iaitu gambaran yang tepat bagi hoist rantai ringan yang mesti menahan beban apabila brek dilepaskan. Unit cacing juga menang dari segi ketepatan kelajuan angkatan. Ia kalah dari segi kecekapan, dan kerugian itu bergantung pada nisbah serta dinyatakan dalam setiap katalog cacing. Unit dua peringkat heliks campur cacing pada nisbah 71.8 mengukur 56.5% dalam ujian yang sama, berbanding 88.0% bagi heliks serong tiga peringkat pada nisbah yang serupa. Tugas sama, beban sama, kira-kira satu pertiga lebih tenaga melalui kotak gear.
Satu implikasi praktikal: jika anda menggantikan kotak gear semasa baik pulih, kotak gear ialah peningkatan kecekapan tunggal yang paling murah yang tersedia pada hoist, kerana harganya 5% hingga 10% daripada harga hoist dan ia boleh memulihkan 6 hingga 10 mata peratusan tenaga yang sebelum ini masuk ke dalam takung minyak sebagai haba.
Di sinilah hoist berbeza daripada hampir semua aplikasi motor yang lain. Hoist ditentukan untuk angkatan paling beratnya dan kemudian menghabiskan hayatnya mengangkat sebahagian kecil daripadanya. Kerja terbitan mengenai spektrum beban kren menyatakan perkara ini secara terus terang: bagi kren pemasangan, spektrum beban L1, motor mengendalikan 10% beban terkadar selama 50% masa operasinya (Juho Montonen, Energy efficiency of hoisting motors, 2014). Hoist yang berkadar 5 tan mungkin purata jauh di bawah 1 tan.
Masalahnya ialah kecekapan motor aruhan tidak rata merentasi julat beban. Satu analisis pada 2010 yang mengkaji persoalan beban separa IEC 60034-30 menyimpulkan bahawa motor dengan kecekapan terkadar yang tinggi tidak menjamin kecekapan tinggi pada beban separa, dan ini terutama benar bagi motor dengan kerugian tanpa beban yang agak tinggi (Miloje Kostic, Analysis of induction motor efficiency class change at partial load). Kertas yang sama menyatakan bahawa sebahagian besar motor, terutamanya yang cekap tenaga, mengekalkan sekurang-kurangnya kecekapan yang sama pada beban 75% seperti pada 100%, kecuali motor yang sangat kecil, biasanya 1.1 kW dan ke bawah. Di bawah beban 50% gambaran merosot dengan cepat dan nisbah kerugian, bukan kelas plat nama, menentukan hasilnya.
| Beban pada hoist | Kecenderungan kecekapan motor biasa | Apakah maksudnya pada hoist |
|---|---|---|
| 100% daripada terkadar | Angka plat nama, contohnya 90.1% pada unit 7.5 kW empat kutub | Jarang dicapai di luar ujian beban |
| 75% daripada terkadar | Biasanya sama atau sedikit lebih baik daripada plat nama pada motor melebihi 1.1 kW | Titik puncak motor hoist yang dispesifikasikan dengan baik |
| 50% daripada terkadar | Sehingga 0.5 hingga 3 mata di bawah plat nama; kelas kecekapan boleh turun satu baris | Titik kerja biasa pada hoist serba guna |
| 25% daripada terkadar | Beberapa mata di bawah plat nama; jurang melebar dengan nisbah kerugian tanpa beban kepada beban | Tempat banyak hoist fabrikasi dan pemasangan sebenarnya beroperasi |
| 10% daripada terkadar | Jauh di bawah plat nama; kerugian dikuasai oleh pemagnetan dan rintangan angin | Spektrum kren pemasangan L1 yang diterbitkan: separuh masa operasi |
Dua perkara menyusul. Pertama, kelas kecekapan motor ialah panduan yang lemah untuk kos sebenar mengendalikan hoist, kerana kelas itu diisytiharkan pada titik yang jarang dilawati oleh hoist. Kedua, tuas reka bentuk yang penting ialah nisbah kerugian, dan satu cara yang didokumentasikan untuk mengubahnya ialah bahan rotor. Kajian Montonen mengukur perubahan daripada rotor aluminium kepada rotor tembaga pada rangka yang sama: kecekapan terkadar meningkat daripada 79% kepada 81.5%, tetapi pada beban 40% peningkatan itu mengecil kepada 75.9% hingga 76.6%. Lebih baik, tetapi bukan pada margin yang disiratkan oleh angka terkadar itu.
Kerana pada banyak hoist, blok cangkuk bukan kesilapan pembundaran kecil, ia ialah sebahagian besar beban. FEM 9.511 mentakrifkan spektrum beban menggunakan kesan beban mati campur muatan, bukan muatan sahaja. Peraturan itu khusus tentang pengecualiannya: alat pembawa beban, iaitu cangkuk, blok bawah dan tali dawai, tidak dikira sebagai beban mati jika ia paling banyak 5% daripada beban kerja selamat (FEM 9.511, melalui perbandingan majalah Hoist antara FEM dan ASME HST-4). Semua perkara lain yang tergantung pada cangkuk akan dikira.
Contoh kerja dalam FEM 9.512 menunjukkan sejauh mana ini boleh mengubah klasifikasi. Satu hoist yang melayani mesin penyimpanan dan pengambilan membawa pengangkut 1,600 kg dan garpu teleskopik dengan muatan 1,000 kg. Beban mati sahaja ialah 1.6 kali muatan. Nilai min kubik keluar sebagai 0.9, yang meletakkan mekanisme itu dalam spektrum beban 4, yang digambarkan dalam standard sebagai sangat berat, dan dengan masa operasi kelas V2, kumpulan mekanisme 4m (FEM 9.512, Seksyen IX). Mesin yang sama yang mengangkat barangan satu tan yang sama dua kali lebih kerap masih tidak akan mencapai kumpulan itu jika beban matinya kecil.
Ini terpakai secara langsung kepada mana-mana hoist yang membawa penggenggam, magnet, pad vakum, rasuk penyebar, cangkuk C, bakul pengawet atau pengangkut susun. Jika lampiran itu lebih berat daripada muatan, dua perkara berlaku serentak: kumpulan tugas naik, dan begitu juga tenaga setiap kitaran, kerana setiap angkatan kini menggerakkan 2 hingga 3 kali jisim yang disangkakan oleh pembeli. Ia juga mengubah spesifikasi. Hoist yang disaizkan berdasarkan muatan sahaja akan terkurang saiz dari segi tugas dan tidak terlebih saiz pada apa-apa.
Kelas tugas ialah pemboleh ubah yang paling boleh dipercayai menggandakan tenaga, kerana tenaga berskala dengan kitaran dan kelas tugas ialah pernyataan tentang kitaran sejam. FEM 9.511 menetapkan kumpulan Eropah, ISO 4301-1 memberikan nombor M, dan GB/T 3811 mencerminkan kedua-duanya. FEM juga mengandaikan hayat sepuluh tahun untuk hoist apabila ia menetapkan sesuatu kumpulan.
| Kumpulan FEM | ISO | GB | Kitaran sejam | Permulaan sejam | Faktor tugas ED |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Bm | M3 | A3 | 25 | 150 | 25% |
| 1Am | M4 | A4 | 30 | 180 | 30% |
| 2m | M5 | A5 | 40 | 240 | 40% |
| 3m | M6 | A6 | 50 | 300 | 50% |
| 4m | M7 | A7 | 60 | 360 | 60% |
| 5m | M8 | A8 | 60 | 360 | 60% |
Faktor tugas ED ialah bahagian dalam tetingkap sepuluh minit di mana motor benar-benar diberi tenaga. Hoist yang berjalan pada 25% ED terhenti tiga perempat masa. Itulah sebabnya hoist kurang mengalami penyerapan haba berbanding apa yang dicadangkan oleh kelas tugasnya, dan juga sebabnya jam sedia, bukan faktor tugas, menguasai bil hoist yang beban ringan. Apabila anda membaca lembaran data hoist yang menyatakan S3 40% ED, ia memberitahu anda bahawa motor boleh berjalan empat minit dalam sepuluh pada kuasa terkadar. Kebanyakan hoist berjalan jauh kurang daripada itu.
Satu angkatan ialah aritmetik, dan ia berbaloi dilakukan dengan tangan sekali kerana jawapannya jauh lebih kecil daripada yang dijangka oleh kebanyakan pembeli. Kerja berguna ialah jisim darab graviti darab ketinggian. Tenaga input ialah angka itu dibahagikan dengan kecekapan gabungan motor, kotak gear dan sistem takal.
Contoh kerja, dan ia berbaloi mengikuti unitnya. Beban 5,000 kg sepanjang 6 m ialah 5,000 darab 9.81 darab 6, iaitu 294,300 joule, atau 0.0817 kWh kerja mekanikal. Bahagikan dengan kecekapan gabungan 0.78 dan inputnya ialah 0.105 kWh bagi angkatan beban penuh. Pada separuh beban ia ialah 0.052 kWh. Jalankan 7,500 daripadanya dalam setahun dan hoist menggunakan kira-kira 390 kWh pada sisi motor. Jika anda kemudian membaca bahawa hoist "membazirkan sebahagian besar kuasa yang digunakannya", anda tahu itu tidak benar pada beban penuh. Pembaziran berlaku di tempat lain.
| Kapasiti hoist | Motor biasa | Kerja mekanikal, beban penuh 6 m | Input kWh bagi setiap angkatan beban penuh | Input kWh bagi setiap angkatan pada beban purata 50% |
|---|---|---|---|---|
| Rantai 0.5 t | 0.75 kW | 0.0082 kWh | 0.0105 | 0.0052 |
| Rantai 1 t | 1.5 kW | 0.0164 kWh | 0.0210 | 0.0105 |
| Rantai 2 t | 3.0 kW | 0.0327 kWh | 0.0454 | 0.0227 |
| Tali dawai 3.2 t | 4.5 kW | 0.0523 kWh | 0.0726 | 0.0363 |
| Tali dawai 5 t | 7.5 kW | 0.0817 kWh | 0.1135 | 0.0567 |
| Tali dawai 10 t | 13 kW | 0.1635 kWh | 0.2269 | 0.1135 |
| Tali dawai 20 t | 24 kW | 0.3270 kWh | 0.4538 | 0.2269 |
| Ketam dua rel 50 t | 55 kW | 0.8175 kWh | 1.1346 | 0.5673 |
Satu kaveat yang penting untuk perbandingan pembelian. Ini ialah angka laluan cangkuk 6 m. Gandakan laluan cangkuk dan anda menggandakan setiap angka. Pembeli yang membandingkan dua sebut harga sering membandingkan hoist yang disebut harga pada ketinggian angkatan yang berbeza, dan ketinggian angkatan lebih bernilai kepada bil tenaga berbanding perbezaan antara dua reka bentuk kotak gear yang bersaing.
Darabkan tenaga kitaran dengan kitaran setahun, tambah sedia, dan kemudian darabkan dengan harga elektrik. Jadual di bawah menggunakan USD 0.12 sekWh dengan kenaikan 3% setahun, yang memberikan faktor sepuluh tahun 11.46. Sebagai rujukan, elektrik industri 2024 purata kira-kira EUR 0.199 sekWh di EU, EUR 0.082 di China dan USD 0.075 di Amerika Syarikat (BusinessEurope, Jun 2025), dan purata industri AS ialah 9.17 sen pada pertengahan 2026 dengan California pada 20.74 sen (US EIA, Electric Power Monthly, Jun 2026). Pilih lajur yang sepadan dengan lokasi anda berbanding nilai lalai.
| Hoist | Angkatan setahun | kWh angkatan setahun | kWh sedia setahun | Bahagian sedia | Elektrik 10 tahun | Harga belian hoist |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rantai 1 t, A4 | 2,000 | 21 | 50 | 70% | USD 98 | USD 1,200 - 2,400 |
| Rantai 1 t, A5 | 7,500 | 79 | 100 | 56% | USD 246 | USD 1,200 - 2,400 |
| Tali dawai 5 t, A5 | 7,500 | 426 | 100 | 19% | USD 723 | USD 3,800 - 7,500 |
| Tali dawai 10 t, A6 | 20,000 | 2,269 | 100 | 4% | USD 3,258 | USD 8,000 - 15,000 |
| Ketam 50 t, A6 | 20,000 | 11,346 | 150 | 1% | USD 15,809 | USD 40,000 - 55,000 |
| Ketam 50 t, A7 | 50,000 | 28,366 | 150 | 1% | USD 39,215 | USD 40,000 - 55,000 |
Jadual itu ialah sebab artikel ini ditulis. Pada hoist ringan atau sederhana, sepuluh tahun elektrik berharga 2% hingga 20% daripada harga belian. Tiada sesiapa patut memilih hoist berdasarkan kelas kecekapan motor. Pada hoist berat yang berjalan tiga syif, sepuluh tahun elektrik menghampiri atau melebihi harga ketam 50 tan, dan di situ jawapannya berubah sepenuhnya. Kelas komponen yang sama, kesimpulan yang bertentangan, dan perpecahan itu mengikut kelas tugas, itulah sebabnya persoalan kumpulan tugas FEM di atas lebih penting daripada mana-mana angka kecekapan lembaran data.
Perhatikan baris tengah sebagai kontras. Hoist 10 tan pada A6 membelanjakan USD 3,258 untuk elektrik sepanjang sepuluh tahun berbanding harga belian USD 8,000 hingga 15,000. Itu ialah 22% hingga 41% daripada harga hoist, iaitu angka sebenar tetapi bukan angka yang patut memacu keputusan spesifikasi. Angka yang patut memacu keputusan pada hoist itu ialah kos masa henti apabila ia rosak, dan tiada metrik tenaga yang menghampirinya.
Ya, dan ia ialah item baris yang paling boleh dipercayai dianggarkan rendah dalam keseluruhan analisis, kerana tiada sesiapa memasang meter pada panel kawalan. Panel hoist menggunakan kuasa setiap kali kren dihidupkan, tanpa mengira sama ada butang ditekan. Penyumbangnya kecil secara individu dan tetap secara agregat.
| Komponen sedia | Penggunaan biasa | Nota |
|---|---|---|
| Pengubah kawalan | 8 - 20 W | Disaizkan untuk arus masuk, jadi kerugian melahu bergantung pada kadar, bukan pada beban |
| Gegelung kontaktor | 3 - 9 W jumlah | Gegelung hoist, troli dan perjalanan dipegang apabila arah dikunci |
| Penerus brek | 2 - 6 W | Modul pelepasan DC berbeza-beza; sesetengahnya turun hampir ke sifar apabila dilepaskan |
| Lampu status dan penerima radio | 5 - 12 W | Bahagian yang semua orang lupa sehingga ia dikira |
| Jumlah bagi setiap panel hoist | 18 - 45 W | 25 W ialah angka perancangan yang wajar bagi hoist yang dikawal kontaktor |
Pada 25 W, aritmetiknya tidak memaafkan. Dua ribu jam bertenaga setahun ialah 50 kWh. Empat ribu jam ialah 100 kWh. Loji yang membiarkan panel kren hidup sepanjang masa, 8,760 jam, membakar 219 kWh setahun bagi setiap hoist tanpa melakukan apa-apa. Dengan 40 hoist di tapak, itu ialah 8,760 kWh, atau kira-kira USD 1,050 setahun, untuk perkhidmatan yang tiada siapa minta.
| Pola tapak | Jam panel hidup | kWh sedia, panel 25 W | kWh angkatan, 1 t pada A5 | Bahagian sedia daripada jumlah |
|---|---|---|---|---|
| Satu syif, panel dimatikan pada waktu malam | 2,000 | 50 | 79 | 39% |
| Dua syif, panel hidup | 4,000 | 100 | 79 | 56% |
| Loji berterusan, tidak pernah diasingkan | 8,760 | 219 | 79 | 74% |
Baris bawah ialah keseluruhan hujahnya. Hoist yang mengangkat selama kira-kira 19 jam setahun boleh membelanjakan hampir tiga perempat bajet elektrik tahunannya sambil berdiri diam. Kajian RTG Aston menemui pola yang sama pada skala pelabuhan, melaporkan bahawa kren biasa hanya aktif kira-kira separuh masa dan penerus sengaja dimatikan semasa tempoh melahu untuk mengurangkan penggunaan sedia. Itu ialah langkah percuma pada masa reka bentuk dan pengubahsuaian murah selepasnya, dan ia mengalahkan setiap peningkatan motor pada hoist yang sama.
Dua nota praktikal. Pertama, mematikan panel hoist pada pengasing hanya percuma jika breknya jenis spring-applied, power-released, yang hampir selalu demikian; brek hoist menahan beban secara mekanikal apabila dinyah tenaga, dan itulah sebabnya langkah pengasingan itu selamat. Kedua, pemasa tutup kuasa automatik perlu meninggalkan masa yang cukup untuk mula semula tanpa gangguan yang tidak perlu, dan tidak boleh dipasang pada hoist yang bebannya tergantung, atas sebab yang jelas.
Hoist ialah satu-satunya tempat pada kren di mana pemulihan benar-benar berkesan, kerana menurunkan beban bermakna graviti melakukan kerja itu dan motor menjadi penjana. Pengukuran Aston meletakkan tenaga hoist yang boleh dipulihkan pada 70% hingga 80% daripada tenaga menurunkan, dan jumlah tenaga yang boleh dipulihkan pada 50% hingga 57% daripada hari operasi biasa (kira-kira 313 kWh sehari di tapak mereka, atau unjuran 78.25 MWh setahun jika penyimpanan dipasang). Kajian Energies 2024 mencapai 81.5% bagi bahagian boleh pulih teori hoist. Angka-angka ini besar dan ia wajar disemak secara kritis tentang apa yang benar-benar boleh ditangkap.
Jurang antara teori dan praktikal ialah pemacunya. Hoist yang dikawal kontaktor yang menurunkan beban sama ada memasukkan motor melawan bekalan atau membuang tenaga ke dalam perintang brek sebagai haba. Hanya pemacu regeneratif talian mengembalikannya ke bekalan bangunan, dan angka pemulihan praktikal bagi susunan itu ialah 20% hingga 40% daripada tenaga pengangkatan. Jalankan aritmetik pada kedua-dua hujung julat hoist dan jawapannya tidak sama pada kedua-dua hujung.
| Kes | Tenaga pengangkatan setahun | Boleh dipulihkan pada 20 - 40% | Nilai setahun pada USD 0.12 | Premium regeneratif talian | Tempoh pulang modal mudah |
|---|---|---|---|---|---|
| Rantai 1 t, A5 | 79 kWh | 16 - 32 kWh | USD 2 - 4 | USD 300 - 800 | 75 - 400 tahun |
| Tali dawai 5 t, A5 | 426 kWh | 85 - 170 kWh | USD 10 - 20 | USD 500 - 1,200 | 25 - 120 tahun |
| Tali dawai 10 t, A6 | 2,269 kWh | 454 - 908 kWh | USD 54 - 109 | USD 900 - 2,200 | 8 - 40 tahun |
| Ketam 50 t, A7 | 28,366 kWh | 5,673 - 11,346 kWh | USD 681 - 1,362 | USD 2,500 - 6,000 | 2 - 9 tahun |
Kesimpulannya lebih sempit daripada apa yang dicadangkan oleh pemasaran. Pemulihan talian berbaloi pada hoist berat dan bertugas tinggi dan tidak di tempat lain. Pada apa-apa di bawah kira-kira 10 tan pada A5 atau ke bawah, pemacu regeneratif patut dibeli untuk ciri kawalannya, bukan untuk tenaga: kawalan kelajuan tanpa langkah, peredaman ayunan beban, pengurangan drastik dalam haus brek mekanikal, dan keupayaan merangkak ke posisi tanpa belitan motor kedua. Itu faedah sebenar. Penjimatan elektrik ialah kesilapan pembundaran kecil, dan membentangkannya sebagai sebab untuk membeli adalah tidak jujur.
Jika sesebuah loji sudah mempunyai beberapa hoist yang dibekalkan dari satu panel, bas DC yang dikongsi mengubah pengiraan kerana pemulihan daripada satu hoist boleh digunakan oleh hoist lain yang mengangkat pada saat yang sama. Itulah konfigurasi di mana kes pelaburan paling kukuh, dan ia berbaloi disaizkan pada masa reka bentuk berbanding diubah suai kemudian.
Kebanyakannya tidak, dan sebabnya wajar diketahui supaya anda tidak berlebihan spesifikasi. Peraturan EU 2019/1781 telah mewajibkan IE3 atau lebih baik bagi motor tiga fasa dari 0.75 kW hingga 1,000 kW sejak 1 Julai 2021, dan 0.12 kW hingga 0.75 kW pada IE2 atau lebih baik. Mulai 1 Julai 2023 ia tambahan mewajibkan IE4 bagi motor dari 75 kW hingga 200 kW, tetapi hanya unit tiga fasa, tanpa brek, tanpa perlindungan letupan. Motor hoist hampir selalu merupakan motor brek.
| Kadar, empat kutub | Kecekapan IE3 | Kecekapan IE4 | Jurang | IE4 dalam skop untuk hoist? |
|---|---|---|---|---|
| 1.1 kW | 84.1% | Tidak ditetapkan | - | Tidak: IE4 bermula pada 75 kW |
| 5.5 kW | 89.6% | Tidak ditetapkan | - | Tidak |
| 11 kW | 91.4% | 93.3% | 1.9 mata | Tidak: di bawah 75 kW |
| 22 kW | 93.0% | 94.5% | 1.5 mata | Tidak |
| 55 kW | 94.6% | 95.7% | 1.1 mata | Tidak |
| 90 kW | 95.0% | 96.1% | 1.1 mata | Dalam skop, tetapi motor mempunyai brek, jadi dikecualikan |
| 200 kW | 95.8% | 96.7% | 0.9 mata | Dalam skop, pengecualian brek biasanya terpakai |
Lampiran I peraturan itu mengecualikan, antara lain, motor dengan brek bersepadu yang tidak boleh ditanggalkan atau diberi kuasa secara berasingan semasa ujian, motor terlindung letupan, motor berbilang kelajuan dan motor tertutup sepenuhnya tanpa pengudaraan. Motor kren atau hoist dengan brek spring-applied yang diboltkan pada hujung bukan pemacu ialah contoh standard pengecualian pertama. Walaupun apabila sesuatu motor berada dalam skop, lihat lajur jurang. Antara 11 kW dan 55 kW, perbezaan IE3 hingga IE4 ialah 1.1 hingga 1.9 mata peratusan, yang pada hoist 5 tan pada A5 ialah beberapa kWh setahun. Usaha spesifikasi lebih baik digunakan di tempat lain.
Satu tempat di mana peraturan itu mempunyai kuasa ialah pada pemacu hoist yang paling besar, melebihi 75 kW, di loji yang membeli motor secara berasingan daripada hoist. Di situ, obligasi Lampiran I terletak pada pembekal motor dan pembeli patut meminta pengisytiharan kecekapan sebagai sebahagian daripada dokumentasi pembelian.
Ia mengubah kecekapan sebanyak 15 hingga 25 mata peratusan dan mengubah bil sebanyak beberapa dolar satu digit. Kedua-dua kenyataan itu benar, dan pembeli selalu keliru antara keduanya. Hoist rantai fasa tunggal dalam kelas 0.5 hingga 1 tan biasanya menggunakan motor kendalian kapasitor dengan kecekapan dalam julat 58% hingga 68%, berbanding 76% hingga 84% bagi yang setara tiga fasa. Namun dalam istilah mutlak, mesin itu begitu kecil sehingga kerugiannya hampir tidak ketara.
| Item, hoist rantai 1 t pada A5 | Fasa tunggal 230 V | Tiga fasa 400 V |
|---|---|---|
| Kecekapan motor pada beban terkadar | 58 - 68% | 76 - 84% |
| Arus beban penuh | 12 - 16 A | Kira-kira 3.2 A |
| Kerugian bekalan dan kabel | 2 - 4% | 1 - 2% |
| Tenaga angkatan setahun | 105 - 135 kWh | Kira-kira 79 kWh |
| Kos tambahan setahun pada USD 0.12 | USD 3 - 7 | Garis dasar |
| Sebab sebenar memilih tiga fasa | Mudah alih, soket fasa tunggal tersedia, beban kecil | Had tugas melebihi kira-kira 1 t, brek DC, pemacu frekuensi berubah, ketersediaan motor |
Pilih tiga fasa kerana hoist rantai fasa tunggal kehabisan keupayaan tugas menjelang 1 tan, kerana anda mahukan pemacu frekuensi berubah, dan kerana motor tiga fasa tersedia dalam julat kadar yang jauh lebih luas. Jangan memilihnya untuk menjimatkan tiga dolar setahun.
Disusun mengikut tempoh pulang modal pada hoist yang sudah dipasang. Baris pertama tiada kos modal sama sekali, itulah sebabnya ia berada di atas.
| Keutamaan | Langkah | Modal | Penjimatan tahunan | Tempoh pulang modal |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Asingkan panel pada penghujung syif | Tiada | Sehingga 219 kWh bagi setiap hoist | Serta-merta |
| 2 | Pemasa tutup kuasa automatik dan kontaktor sedia | USD 120 - 400 | 60 - 200 kWh | Bawah 1 tahun |
| 3 | Kotak gear heliks berbanding cacing semasa baik pulih | USD 900 - 2,500 | 6 - 10 mata peratusan tenaga angkatan | Bergantung pada tugas; baik pada A6 ke atas |
| 4 | Pemacu frekuensi berubah untuk kawalan tanpa langkah | USD 400 - 1,500 | Tenaga sederhana; faedah besar pada brek dan ayunan beban | Justifikasikan dari segi penyelenggaraan, bukan tenaga |
| 5 | Pemacu regeneratif talian | USD 2,500 - 6,000 | USD 681 - 1,362 pada 50 t A7 | 2 - 9 tahun, hoist berat bertugas tinggi sahaja |
| 6 | Motor IE4 pada hoist standard | Penggantian motor penuh | Beberapa kWh setahun pada kadar hoist | Tidak ekonomik. Jangan lakukan untuk tenaga |
Dua pemerhatian penutup, kedua-duanya disokong oleh angka. Jika hoist anda di bawah 10 tan dan berjalan pada A5 atau ke bawah, berhenti melihat motor dan pasang pemasa pada panel, kerana di situlah duitnya. Jika hoist anda berat dan berjalan tiga syif, kes tenaga menjadi nyata, dan ia bertambah baik dengan kes penyelenggaraan, kerana pemacu regeneratif talian juga menghapuskan sebahagian besar haus yang sebelum ini diserap oleh brek mekanikal.
Perbincangan tenaga berbaloi diadakan, tetapi ia bukan kos terbesar pada hoist dan tiada pembekal patut berpura-pura sebaliknya. Kerangka jumlah kos pemilikan terbitan bagi hoist elektrik meletakkan perolehan, pemasangan, penyelenggaraan, alat haus, masa henti dan pembaikan besar bersama tenaga, serta menganggap baris masa henti sebagai perkara yang wajar dianggarkan sendiri, kerana invois pembaikan boleh sederhana manakala kesan pengeluarannya tidak (Apollo Hoist, Electric Hoist Total Cost of Ownership, September 2026).
Soalan praktikal untuk dimasukkan dalam pertanyaan hoist, mengikut susunan kasar berapa banyak wang yang ia ubah:
Apakah kumpulan tugas hoist itu berkadar, dan mengikut standard yang mana? Minta FEM, ISO dan GB serentak, kerana hoist fizikal yang sama boleh dibentangkan di bawah tiga label yang berbeza. Apakah beban mati lampiran standard, dan adakah ia di dalam atau di luar pengecualian 5%? Dalam aplikasi penggenggam atau penyebar, jawapan itu mengubah spesifikasi. Apakah kelas kotak gear yang dipasang, cacing atau heliks, dan pada nisbah berapa? Jawapan itu mengubah bil tenaga lebih daripada kelas motor. Adakah breknya spring-applied dan power-released, supaya panel boleh diasingkan semasa melahu? Jika tidak, tanya mengapa tidak. Dan apakah ketinggian angkatan yang dimaksudkan, kerana ia menggandakan setiap angka tenaga dalam artikel ini secara linear.
Untuk spesifikasi itu sendiri, julat hoist elektrik dan aksesori kami merangkumi hoist rantai dari 0.5 t, hoist tali dawai dari 3.2 t dan ketam dua rel hingga 100 t, semuanya berkadar kepada kumpulan FEM yang dinyatakan dan bukan kumpulan pemasaran. Jika hoist dipasang pada kren rasuk tunggal sedia ada atau kren rasuk berganda yang berat, beritahu kami kumpulan tugas yang anda perlukan dan berat lampiran, dan saiz akan menyusul daripada dua angka itu dan bukan daripada muatan sahaja.
Antara kira-kira 20 kWh dan 30,000 kWh, dan jurang itu hampir sepenuhnya ditentukan oleh kelas tugas dan bukan oleh kapasiti. Hoist rantai 1 tan yang melakukan 2,000 angkatan setahun menggunakan kira-kira 70 kWh jumlah termasuk sedia. Hoist ketam 50 tan pada A7 yang melakukan 50,000 angkatan setahun menggunakan sekitar 28,500 kWh. Hoist 50 tan yang sama pada A6 menggunakan kira-kira 11,500 kWh. Kira kitaran anda dahulu, kerana angka tunggal itu mengubah keputusan lebih daripada tonase.
Kedua-duanya tidak, kecuali kotak gearnya berbeza. Medium angkatan tidak menggunakan tenaga; kotak gear dan motor yang menggunakannya. Kotak gear heliks atau heliks serong mengukur 84.5% hingga 88% pada nisbah tinggi dalam ujian meja bebas, berbanding 56.5% hingga 59% bagi unit heliks campur cacing pada nisbah yang setanding (EEMODS 2015). Jika kedua-dua hoist menggunakan gear heliks, kos pengendaliannya hampir sama. Jika satu daripadanya menggunakan peringkat cacing, ia akan menggunakan kira-kira satu pertiga lebih tenaga melalui kotak gear, iaitu perbezaan sebenar tetapi biasanya kecil dalam kWh mutlak. Julat penuh ada di halaman hoist elektrik dan aksesori kami.
Kerana panel kawalan diberi tenaga. Pengubah kawalan, gegelung kontaktor, penerus brek dan lampu status bersama-sama menggunakan 18 hingga 45 W secara berterusan, iaitu pada 25 W bersamaan 219 kWh setahun pada panel yang tidak pernah diasingkan. Pada hoist yang beban ringan, itu boleh melebihi separuh daripada penggunaan elektrik tahunannya. Mengasingkan panel pada penghujung syif adalah percuma dan selamat, dengan syarat breknya spring-applied dan power-released, iaitu susunan biasa.
Pada hoist berat bertugas tinggi, ya; pada semua yang lain, tidak. Tenaga hoist yang boleh dipulihkan ialah 70% hingga 80% daripada tenaga menurunkan dalam pengukuran kren pelabuhan yang diterbitkan, tetapi hanya 20% hingga 40% daripadanya dapat ditangkap melalui pemacu regeneratif talian dalam amalan. Pada hoist 5 tan pada A5 itu ialah USD 10 hingga 20 setahun berbanding premium pemacu USD 500 hingga 1,200, iaitu tempoh pulang modal yang diukur dalam dekad. Pada ketam 50 tan pada A7 ia ialah USD 681 hingga 1,362 setahun berbanding USD 2,500 hingga 6,000, iaitu tempoh pulang modal dua hingga sembilan tahun. Beli pemacu itu untuk kawalan dan hayat brek pada hoist ringan, dan untuk tenaga hanya pada hoist berat.
Tidak, dan dalam kebanyakan kes anda tidak boleh. Peraturan EU 2019/1781 hanya mewajibkan IE4 melebihi 75 kW bagi motor tiga fasa tanpa brek bersepadu, dan motor hoist hampir selalu mempunyai brek sedemikian, iaitu pengecualian yang nyata. Walaupun apabila IE4 terpakai, jurang pada kadar hoist ialah 1.1 hingga 1.9 mata peratusan antara 11 kW dan 55 kW, bernilai beberapa kWh setahun. Belanjakan wang yang sama pada pemasa sedia.
Ya, dengan satu pengecualian. FEM 9.511 mengira beban mati campur muatan dalam spektrum beban, dan hanya mengecualikan cangkuk, blok bawah dan tali dawai apabila ia 5% atau kurang daripada beban kerja selamat. Apa-apa lagi yang tergantung pada cangkuk, seperti penggenggam, rasuk penyebar, cangkuk C atau pengangkut susun, akan dikira. Dalam contoh kerja yang diterbitkan dalam FEM 9.512, pengangkut dan garpu 1,600 kg pada muatan 1,000 kg menolak mekanisme itu ke spektrum beban 4 dan kumpulan 4m. Itu ialah isu spesifikasi sebelum ia menjadi isu tenaga, dan ia wajar diperiksa bagi mana-mana hoist yang membawa lampiran kekal. Jika aplikasi anda melibatkan penggenggam atau penyebar, halaman kren khas kami merangkumi pengiraan tugas dengan lebih terperinci.
Artikel berkaitan:
Panduan Pemasangan & Pentauliahan Hoist Elektrik: Pemasangan Troli, Suis Had dan Ujian Beban
Kos Hoist Elektrik & Jumlah Kos Pemilikan: Harga 2026 dan TCO 10 Tahun
Panduan Penyelenggaraan & Penggantian Hoist Elektrik: Selang Pemeriksaan, Had Haus dan Bila Perlu Baik Pulih
Pemeriksaan & Pematuhan Keselamatan Hoist Elektrik: ASME B30.16, OSHA dan Peraturan EU
Hoist Elektrik & Aksesori: Hoist Rantai, Hoist Tali Dawai dan Ketam